2023-06-21
Czytanie na polanie

Czy uczniów trzeba zachęcać do czytania? Są tacy, którzy wręcz pochłaniają książki i tacy, którzy od książek stronią. Dlatego każde przedsięwzięcie promujące czytelnictwo jest na wagę złota.

2023-06-20
Literackie sukcesy naszych uczniów!

20 czerwca 2023r. w Gminnym Centrum Kultury i Bibliotece w Przemęcie odbyło się podsumowanie XXII Powiatowego konkursu Młodych Talentów Literackich dla uczniów szkół podstawowych i szkół ponadpodstawowych.

2023-06-19
Ogólnopolski projekt "Mistrzyni Szymborska"

„Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła” - to słowa poetki, noblistki Wisławy Szymborskiej. To właśnie ona została patronką 2023 roku. Aby upamiętnić to wydarzenie, nasza szkoła przystąpiła do Ogólnopolskiego Projektu "Mistrzyni Szymborska ". Uczniowie wykonywali liczne zadania, których efekty można było podziwiać na przygotowanej wystawie. "Dorysuj Szymborską..." - to praca plastyczna, polegająca na dorysowaniu brakującej części fotografii przedstawiającej poetkę. Uczniowie klasy 5d, 6b i 7a wykazali się niesłychanym talentem. Szymborska jak w oryginale, albo i lepiej! Kolaż - praca inspirowana twórczością poetki, która słynęła między innymi z tego, że sama wykonywała za pomocą tej techniki zabawne pocztówki. Uczniowie przeszli samych siebie! Wymiana pocztówkowa - to zadanie polegajace na wykonaniu kartek i przesłaniu ich do wybranych placówek biorących udział w projekcie. Mieliśmy okazję powrócić do zapomnianej tradycji wysyłania kartek pocztowych. Oprócz tego powstawały lepieje, poznawaliśmy biografię poetki, robiliśmy okolicznościowe gazetki. Przy każdej nadarzającej się okazji staraliśmy się lepiej poznać życie i twórczość jednej z najznamienitszych polskich poetek.

Lekcja jogi

Na lekcji wychowania fizycznego w klasie 6b i 6c gościła pani Ewa Maćkowiak. Pani Ewa jest certyfikowaną nauczycielką jogi RYT 500, na przeprowadzonych zajęciach przekazała część swojej wiedzy praktycznej i uświadomiła uczennicom jakie korzyści przynosi uprawianie jogi.

Ogólnopolskie Święto Wolnych Książek

13 czerwca uczniowie klasy 1 a i 1 c wzięli udział w wydarzeniu - Ogólnopolskie Święto Wolnych Książek, organizowanym przez Bibliotekę Publiczną Miasta i Gminy Wolsztyn. Hasłem przewodnim spotkania było : "Uwolnij książki, dziel się z innymi radością czytania".

"Przepiszmy to!"

"Mały Książę" to książka, która została wydana 80 lat temu i od tego czasu jest ulubioną lekturą wielu pokoleń. W związku z rocznicą to dzieło stało się bohaterem niezwykłej inicjatywy, do której włączyli się uczniowie naszej szkoły. Organizatorami II edycji ogólnopolskiej akcji “Przepiszmy to!" są Academy International Wawer, Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Wawer oraz Warszawski Dom Kaligrafii, a polega ona na odręcznym przepisaniu książki. Uczniowie klasy 7a, 6a, 6b oraz dwoje uczniów z klasy 5d podjęło się tego karkołomnego zadania. I chociaż praca była żmudna i wymagająca skupienia, udało się. Powstało nasze wspólne "wydanie" "Małego Księcia", które zostało przesłane do organizatorów.

Kreatywność górą

Asamblaż to odmiana kolażu, według której tworzy się trójwymiarowe kompozycje z przedmiotów gotowych. Tę formę sztuki wykorzystali uczniowie klasy 6b, którzy wykorzystując swoje niewyczerpane pokłady wyobraźni, stworzyli imponujące dzieła. Taka aktywność plastyczna to doskonały pomysł na wakacyjną zabawę.

Lekcja plastyki w 6a i 6b

Uczniowie klasy 6a i 6b okazali się świetnymi fotografami. Po krótkich warsztatach, które odbyły się na lekcji plastyki, wybrali się w plener, by wiedzę wykorzystać w praktyce. Efektem ich pracy są piękne zdjęcia.

2023-06-18
Wycieczka klasy 1c

7 czerwca klasa 1c miała okazję odwiedzić firmę Nestle w Kargowej. Na początku dzieci zapoznały się z zasadami bezpieczeństwa, które obowiązują w firmie, następnie otrzymały identyfikatory i ruszyły do głównej siedzimy firmy.

1 « [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] » 110