Dodano: 2023-06-20, Literackie sukcesy naszych uczniów!

20 czerwca 2023r. w Gminnym Centrum Kultury i Bibliotece w Przemęcie odbyło się podsumowanie XXII Powiatowego konkursu Młodych Talentów Literackich dla uczniów szkół podstawowych i szkół ponadpodstawowych. Rok 2023 to kolejne ważne rocznice - 100 lat temu urodziła się Wisława Szymborska, 230 - Aleksander Fredro, a 550 - Mikołaj Kopernik. Organizatorzy postanowili, aby w tej edycji konkursu obok tematów związanych z naszym regionem znalazły się też te z poezją, uśmiechem i fantastyką. Jak co roku brali w nim udział uczniowie naszej szkoły. W kategorii klas VII- VIII laureatem została Aleksandra Durkowiak z klasy 8e - opiekun pani Joanna Wojciechowska. Drugie miejsce zajęła Sara Chmielewska z klasy 7a - opiekun pani Sylwia Strugała, a trzecie miejsce - Mikołaj Mączkowski z klasy 8c - opiekun pani Bogumiła Skwierzyńska. Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!