Dodano: 2023-06-19, Ogólnopolski projekt "Mistrzyni Szymborska"

„Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła” - to słowa poetki, noblistki Wisławy Szymborskiej. To właśnie ona została patronką 2023 roku. Aby upamiętnić to wydarzenie, nasza szkoła przystąpiła do Ogólnopolskiego Projektu "Mistrzyni Szymborska ". Uczniowie wykonywali liczne zadania, których efekty można było podziwiać na przygotowanej wystawie. "Dorysuj Szymborską..." - to praca plastyczna, polegająca na dorysowaniu brakującej części fotografii przedstawiającej poetkę. Uczniowie klasy 5d, 6b i 7a wykazali się niesłychanym talentem. Szymborska jak w oryginale, albo i lepiej! Kolaż - praca inspirowana twórczością poetki, która słynęła między innymi z tego, że sama wykonywała za pomocą tej techniki zabawne pocztówki. Uczniowie przeszli samych siebie! Wymiana pocztówkowa - to zadanie polegajace na wykonaniu kartek i przesłaniu ich do wybranych placówek biorących udział w projekcie. Mieliśmy okazję powrócić do zapomnianej tradycji wysyłania kartek pocztowych. Oprócz tego powstawały lepieje, poznawaliśmy biografię poetki, robiliśmy okolicznościowe gazetki. Przy każdej nadarzającej się okazji staraliśmy się lepiej poznać życie i twórczość jednej z najznamienitszych polskich poetek.