Sukces Roksany

26 kwietnia w siedzibie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Wolsztynie odbyły się powiatowe eliminacje w Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież Zapobiega Pożarom". Naszą szkołę reprezentowała Roksana Młynarczyk z klasy 5d.

2023-04-27

Światowy Dzień Ziemi to największe ekologiczne święto świata obchodzone 22 kwietnia. Uczniowie naszej szkoły aktywnie włączyli się w obchody tego dnia, aby pokazać, jak ważne jest dbanie o naszą planetę.

Sukcesy naszych uczennic w Powiatowym Konkursie

W ciągu ostatniego miesiąca mogliśmy obserwować zmagania recytatorów, którzy przystąpili do rywalizacji w Powiatowym Konkursie "Mali Recytatorzy". 22 marca odbyły się szkolne eliminacje, w których spośród klas 4 - 8 udział wzięło 14 uczniów.

2023-04-24
Sukces Sary w Wojewódzkim Konkursie Historycznym

„Jeżeli mówi się o Żołnierzach Wyklętych to zazwyczaj mamy przed oczami mężczyzn walczących z bronią w ręku przeciwko komunistycznym władzom. Rzadziej mówi się o kobietach, a rola kobiet w dążeniach do odzyskania niepodległości była taka sama jak mężczyzn."

2023-04-24
MISTRZOSTWA TAŃCA MAŻORETKOWEGO POLSKI ZACHODNIEJ

W dniu 22.04.2023r. odbyły się Mistrzostwa Tańca Mażoretkowego Polski Zachodniej w Górze, na których zaprezentowały się Mażoretki Aura Wolsztyn. Grupa juniorek, do której należą uczennice naszej szkoły: Milena Górna 5a i Hanna Wojtkowiak 5a, zdobyła tytuł mistrza w kategorii Mażoretka Klasyczna Scena Juniorki.

2023-04-23
Finał Wojewódzki w Drużynowych Biegach Przełajowych
20 kwietnia 2023 r. w Żerkowie odbył się Finał Wojewódzki w Drużynowych Biegach Przełajowych.

Świetne 4 miejsce zajęła drużyna dziewcząt z roczników 2010-2011

2023-04-18
"Liski" i "Sówki" poszukują ZAJĄCZKA

Dzieci z grup zerówkowych doczekały się wreszcie dnia spotkania z zającem, ale nie było wcale tak łatwo go odnaleźć🙂

2023-04-18
"Liski" z wizytą w Gminnym Centrum Informacji

Grupa LISKI wybrała się do Gminnego Centrum Informacji w celu obejrzenia wystawy stołów wielkanocnych. Dzieci z zaciekawieniem przyglądały się bogato zastawionym stołom, podziwiając tradycyjne potrawy świąteczne i kolorowe dekoracje.

2023-04-16
Katyń - Pro Memoria

Są w historii Polski tragedie, o których należy pamiętać!
Takie kamienie milowe naszej tożsamości narodowej powinny być zachowane na zawsze w pamięci, by były dla nas busolą we współczesnym patriotyzmie!
Prawda katyńska jest stale obecna w naszej świadomości i nie może być wymazana z pamięci Europy. Nie może być wymazana z pamięci Polaków. Musimy przebaczyć, ale nie wolno zapomnieć!

1 « [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] » 109