Dodano: 2024-03-11, Rekolekcje

W dniach 4 - 5.03 w naszej szkole odbywały się rekolekcje wielkopostne, które poprowadził dla nas ks. Marcin Gawarzewski, nasz katecheta.
W czasie nauk rekolekcyjnych w Kościele Wniebowstąpienia Pańskiego ks. Marcin poruszył ważne kwestie.
Pierwszą było znaczenie Dekalogu - 10 przykazań, które Pan Bóg przekazał Mojżeszowi na Górze Synaj. Jak je rozumieć i spełniać wszystkie,a nie tylko wybrane.
Drugą była przyjaźń. Pomocą w zrozumieniu przyjaźni z Jezusem była ikona Jezus z Przyjacielem. Ks. Marcin opowiedział nam jak powstają ikony oraz jak ważne jest mieć Przyjaciela.
W czasie rekolekcji również ks. Marcin opowiedział swoje świadectwo korzystania z Sakramentu Pokuty i Pojednania, jak to wyglądało w jego życiu gdy był młodym człowiekiem i gdy już po święceniach sam udzielał przebaczenia drugiemu człowiekowi.
Podczas zajęć w szkole uczniowie najmłodszych klas wykonywali serca, które miały przekazać jak ja mogę okazać miłość Panu Jezusowi. Zaś starsze klasy wykonały palmy wielkanocne i spotkały się z p. Markiem Olszewskim, który opowiedział o swojej wędrówce do Santiago de Compostela.
W drugi dzień rekolekcji uczestniczyliśmy w Drodze Krzyżowej oraz Mszy Świętej, która zakończyła nasze szkolne rekolekcje.
Bardzo dziękujemy ks. Marcinowi za wygłoszone dla nas nauki rekolekcyjne.