Dodano: 2024-03-08, Chwała Bohaterom!

Ponieważ żyli prawem wilka

historia o nich głucho milczy...”

Te dwa wersy rozpoczynające wiersz Zbigniewa Herberta pt. „Wilki”utraciły już na swojej aktualności. O Żołnierzach Wyklętych można dziś mówić publicznie i z dumą. Upłynęło jednak wiele lat, nim 4 lutego 2011r. Sejm uchwalił ustawę o ustanowieniu dnia 1 marca NARODOWYM DNIEM PAMIĘCI ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH. Nie jest to przypadkowa data. Tego dnia w 1951r. został zamordowany strzałem w tył głowy Łukasz Ciepliński i jego towarzysze walki.

Z tej okazji w naszej szkole odbył się uroczysty apel, który miał przybliżyć uczniom te wydarzenia. W montażu słowno- muzycznym przygotowanym przez panią Bogumiłę Skwierzyńską i pana Krzysztofa Olszewskiego wzięli udział uczniowie klasy 4a, 7b, 8a, 8b. Uroczystość uświetnili swoim śpiewem uczniowie klasy 4b, 5a, 5b, 6d.

Pamiętać to nasz obowiązek!