Dodano: 2024-01-25, BohaterON w naszej szkole

Tradycyjnie i w tym roku szkolnym wzięliśmy udział w BohaterON – włącz historię! Jak piszą organizatorzy "to ogólnopolska kampania o tematyce historycznej mająca na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego oraz promocję historii Polski XX wieku. Projekt ma edukować Polaków, bazując na historiach Powstańców, wzmacniać poczucie tożsamości narodowej, krzewić postawy patriotyczne oraz budować wrażliwość społeczną". W czasie lekcji klasy 6d, 7a, 7b oraz 8a zapoznały się z przygotowanymi przez organizatorów słuchowiskami, audycjami, filmami, dzięki którym na przykład poznały fakty historyczne z perspektywy dziecka, które obserwowało te tragiczne wydarzenia i samo w nich uczestniczyło. Uczniowie z wykorzystaniem programów graficznych oraz sztucznej inteligencji przygotowali również kartki dla Powstańców oraz sformułowali stosowne życzenia dla bohaterów. Po zakończeniu akcji dotarły do naszej szkoły certyfikaty uczestnictwa oraz gry historyczne.