Dodano: 2023-06-13, Hania mistrzem ortografii!!!
2 czerwca Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Wolsztyn gościła laureatów Powiatowego Konkursu Ortograficznego Mistrz Ortografii 2023, który został zorganizowany przez Szkołę Postawową nr 1 z Oddziałami Dwujęzyczni w Wolsztynie oraz Szkołę Podstawową nr 3 w Wolsztynie. Uroczystość swoją obecnością uświetnili pan Wojciech Lis - Burmistrz Wolsztyna, pan Jacek Skrobisz - Starosta Wolsztyński, pani Arleta Prządka - Dyrektor Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Wolsztyn.
     Autorką dyktand najeżonych trudnościami ortograficznymi, z którymi zmierzyło się pięćdziesięcioro sześcioro uczniów z jedenastu szkół podstawowych powiatu wolsztyńskiego, była pani Iwona Joksz - nauczycielka języka polskiego z Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Wolsztynie. Teksty poświęcone zostały Wisławie Szymborskiej, bowiem to właśnie polska noblistka jest patronką roku 2023.
     Po sprawdzeniu i ocenie wszystkich dyktand, komisja konkursowa wyłoniła troje uczniów z każdej kategorii wiekowej.
     Tytuł MISTRZA ORTOGRAFII POWIATU WOLSZTYŃSKIEGO wśród uczniów z klas IV - VI otrzymała Hanna Świetlińska z SP nr 1 w Wolsztynie, WICEMISTRZEM została Zofia Zapała z ZSP w Obrze, a trzecie miejsce zajął Adam Antkowiak z tej samej szkoły.
     W drugiej kategorii, w której o tytuł MISTRZA ORTOGRAFII walczyli uczniowie z klas VII - VIII, zwyciężyła Julia Janczewska z ZSPiP w Chobienicach. WICEMISTRZEM została Michalina Stasiak z SP w Siedlcu, a trzecie miejsce zajęła Karolina Kałuszka z SP w Kopanicy.

Podczas uroczystości można było wysłuchać występów instrumentalnych i recytatorskich przygotowanych przez młodzież z ZSO w Wolsztynie. Uroczystość zakończyła się występem uczennicy SP 1 - Julii Nadobnik oraz poczęstunkiem - na gości czekał specjalnie na tę okazję przygotowany tort.