Dodano: 2023-05-17, Wycieczka klas 5c i 5d

W kwietniu uczniowie klasy 5c i 5d wraz ze starszymi koleżankami, wybrali się na wycieczkę do Zielonej Góry. Pierwszym punktem programu była wizyta w Lubuskim Teatrze. Uczniowie obejrzeli spektakl "Akademia Pana Kleksa" w reżyserii Jerzego Jana Połońskiego. Aktorzy zabrali widzów w piękną, muzyczną, kolorową podróż do akademii prowadzonej przez Ambrożego Kleksa, gdzie panuje wzajemny szacunek i tolerancja, gdzie nie istnieją granice wyobraźni.

Kolejnym punktem były warsztaty w Centrum Przyrodniczym. Jak wiadomo, najlepiej uczymy się przez doświadczenie, dlatego uczniowie wzięli udział  zajęciach dedykowanych. Jedna grupa, podczas zajęć laboratoryjnych z wykorzystaniem mikroskopów, poznawała życie małych śródlądowych bezkręgowców. Druga, natomiast badała właściwości fizyczne wody przy pomocy różnych eksperymentów.