Dodano: 2023-04-05, Wielkanocne zwiedzanie Parowozowni

5 kwietnia uczniowie klasy 5d wybrali się do Parowowzowni Wolsztyn na wielkanocne zwiedzanie. Pani Przewodnik opowiedziała o historii i codziennym funkcjonowaniu parowozowni. Zapoznała uczniów z typami lokomotyw parowych oraz pracą pomocnika i maszynisty. Omówiła przygotowanie parowozu do jazdy wraz z kolejnymi etapami obrządzania lokomotywy (oczyszczanie z popiołu, wodowanie, węglowanie, smarowanie). Podczas gry terenowej "w poszukiwaniu wielkanocnych skarbów" uczniowie zwiedzili halę wachlarzową, kanał oczystkowy i salę muzealną. Mieli możliwość wejścia do kabiny nieczynnego parowozu oraz do zabytkowego wagonu pasażerskiego 1 i 2 klasy z 1912 r. Po odnalezieniu wskazówek i rozwiązaniu zagadek, na uczniów czekała słodka nagroda. Największą jednak atrakcją były przejażdżki drezyną ręczną. Słodką niespodziankę na zajączka przygotowali również rodzice uczniów. To był bardzo miło i wesoło spędzony czas.